flaga węgier

Budapeszt

Wschodząca gwiazda Europy

most Elżbiety w Budapeszcie Szechenyi Lanchid  i Promenada  Dunaju Jeden z najbardziej rozpoznawalnych mostów     w Europie. Laczy Bude i Peszt. Ten 375 metrowy most  zbudowany został przez Wiliama i Adama Clarka i jest jednym z 8 mostów nad Dunajem w Budapeszcie. Wybierz się na spacer Promenadą Dunaju ciągnącą się wzdłuż rzeki. Najbardziej znane mosty w Budapeszcie to : Most Łańcuchowy Elżbiety, żony cesarza Franciszka Józefa oraz Most Małgorzaty.
Parlament Węgierski w Budapeszcie Parlament (Orszaghaz) Robiąca piorunujące wrażenie budowla z XIX wieku, usytuowana po stronie dunajskiego Pesztu. Neogotycki budynek parlamentu węgierskiego niezaprzeczalnie przypomina siedzibę Brytyjskiego Parlamentu rezydującego   w Londynie .
Zamek Królewski. Zabytki Budapesztu Zamek Królewski Buda Casle Várhegy +muzea Wznoszący się na 48m nad Dunajem, okazała XIII wieczna budowla dominująca nad miastem. To właśnie na tym wzgórzu założono Budapeszt.
Vaci Utka. Zabytki w Budapeszcie Vaci Utca Każdy kto kocha zakupy musi odwiedzić ulicę Vaci Utca. Znajdziesz ją w samym centrum Budapesztu. Zacznij od  placu Vörösmarty  a dojdziesz do  rynku Nagycsamok koło  Fővám Tér.
Bastion Rybaka. Na urlop do Budapesztu

Bastion Rybaka  Fishermen’s Bastion

Z jego murów możemy podziwiać panoramę Budapesztu. Zbudowany w 1905r. prezentuje romantyczną wizję średniowiecznego bastionu, ale powstał głównie do celów dekoracyjnych. Bastion Rybaka znajduje się  w pobliżu kościoła Św. Macieja, w dzielnicy zamkowej.

rynek w Budapeszcie. Tanie Bilety lotnicze do Budapesztu Central Market Hall rynek Nagy Vasarcsarnok Budapest’s huge Central Market Hall, also known as the Great Market Hall, is the city’s largest indoor market. The beautiful historic structure attracts both local shoppers and tourists Największy kryty rynek w Budapeszcie.  Świetna lokalizacja w centrum miasta oraz XIX wieczna struktura budynku zachęcają do zakupów zarówno miejscowych, jak i turystów.
Wzgórze_Gelerta. Wycieczka do Budapesztu Wzgórze Gellerta Nazwana ku czci chrześcijańskiego męczennika, wznosi się majestatycznie nad Dunajem, oferując  zwiedzającym przepiękny widok na panoramę Budapesztu. Na szczycie wzgórza znajduje się XIX wieczna cytadela  zbudowana za panowania dynastii Habsburgów. W jej pobliżu postawiono Pomnik  Wyzwolenia ku pamięci Armii Sowieckiej.
Sznagoga w Budapeszcie. Weekend w Budapeszcie Synagoga Synagoga w Budapeszcie jest drugą pod względem wielkości synagogą na świecie. Zbudowana miedzy 1854  a 1858r.  w stylu bizantyjsko-mauretańskim przez znanego architekta Ludwika Förstera.
baseny w Budpeszcie. Na wakacje z rodziną

Wyspa św. Małgorzaty i Baseny Palatinus

Blisko centrum miasta znajduje się zielone serce Budapesztu, czyli Wyspa Małgorzaty. Główne atrakcje na wyspie św. Małgorzaty to: – wypożyczalnia rowerów i hulajnogi – korty tenisowe – plac zabaw dla dzieci – ogród japoński i amfiteatr I przede wszystkim kompleks basenów termalnych  Palatinus.

Uzdrowiska Gellerta Najsłynniejszą łaźnią Węgier jest “Uzdrowiska Gellerta“. Legenda głosi, że z leczniczych walorów kąpieliska korzystała Św. Elżbieta, uzdrawiając nią ludzi biednych i trędowatych. Wierzy się, że lecznicza moc wody w łaźni Uzdrowiska Gellerta ma  idealne zastosowanie w przypadku chorób kręgosłupa, schorzeń stawów, nerwobóli, zwężeń żył, chorób układu krążenia. W istniejącym niedaleko inhalatorium leczona jest także astma oraz choroby oskrzeli. Szechenyi Baths Odkryte baseny Szechenyi Uzdrowisko Rudas Dobrze znanym uzdrowiskiem naWęgrzech jest Łaźnia Rudas ‘Rudas Fürdő’ posiadająca  kopułę o średnicy 10 metrów, podpartą             8 kolumnami. Pośrodku łaźni znajduje się piękny ośmiokątny basen. Uzdrowisko  zasilają 3 słynne źródła: Hungaria, Juventus, Attila oraz 15 mniejszych źródełek. Tutejsza lecznicza woda jest lekko radioaktywna. Zawiera m.in. wapń, magnez, dwutlenek węgla, związki siarki i fluoru.
Uzdrowiska na Węgrzech. Na wakacje do Budapesztu Aquapark w Budapescie. Łaźnia Szechenyi Uzdrowiska w Budapeszcie.Rudas

Może Cię jeszcze zainteresuję:

Pogoda w  Budapeszcie

Mapa Budapesztu

Waluta Węgier  :  HUF ( Forint)

Currency Converter by OANDA


Zobacz inne ciekawe artykuły