10 najdziwniejszych hoteli w Europie

czyli jak oryginalnie spędzić weekend za

granicą

Specjalnie dla Was zebraliśmy listę 10 najdziwniejszych hoteli w Europie. Jeżeli znudziły Ci się tradycyjne hotele, ściany w tej samej tonacji i zawsze prostokątne łóżka, to teraz masz alternatywę na niestandardowy weekendowy wypad we dwoje…  Idealny powód, aby wcale nie wychodzić z pokoju!Turez Hotele

1.    GAMIRASU CAVE HOTEL w turcji.

Gamirasu Cave położony jest na klifach w tureckiej dolinie Kapadocji. Hotel zbudowano na kształt jaskini z kamienia wulkanicznego. Wokół hotelu rozciąga się 7 kilometrowy  szlak górski wraz z pięknym strumykiem.

Doba hotelowa już od ok.: 250 zł

Gamirasu Cave Hotel w Turcji. wczasy w Turcji

Gamirasu Cave Hotel kapadocja. wakacje w Turcji

.

2.  Ice Hotel w Szwecji.

Słynny hotel zbudowany z bryły lodu. Zbudowany w szwedzkim miasteczku Jukkasjärvi, znajdującym się 12 km od lotniska w Kirunie. Jest to już strefa Koła Polarnego co oznacza, że oprócz lodowego hotelu w tych okolicach możemy podziwiać  zorzę polarną.

Temperatura we wnętrzu pokoju to -5 °C, ale gości ogrzeją  m.in.  nakrycia ze skóry renifera. W hotelu znajdziemy kino, galerię sztuki, lodowy bar, gdzie podaje się drinki w szklankach z lodu.

Cena za dobę hotelową już od ok. : 1600 SEK  ( ok. 700 zł)

lodowy hotel w szwecji. bilety lotnicze do szwecji

Pokoje w Lodowym Hotel

hotel lodowy w szwecji. prom do sywecji

.

3.  Hotel Fox w Danii  – Kopenhaga

61 pokoi, 21 artystów i 1000 przeróżnych pomysłów! Każdy pokój jest wyjątkowym dziełem sztuki. Pomieszczenia urządzone zostały w rozmaitej tematyce, od komiksu po  grafiki typu art deco.

Znajduje się on w stolicy Danii Kopenhadze, w dzielnicy Tivoli z parkiem rozrywki. W pobliżu jest także Park Orstedsparken, Rynek Główny i Stroeget, Ogrody Tivoli i Rundetarn.

Cena za dobę hotelową już od  ok. : 450 zł

HOTEL FOX w danii. tanie hotele w kopenhadze

.

4.  WOODPECKER HOTEL – Szwecja

Jeden z najmniejszych hoteli na świecie. Zbudowany 13 metrów od ziemi, na 130 – letnim dębie w parku w Vasteras niedaleko Sztokholmu. Posiada tylko 1 pokój, co czyni z niego dosłownie jeden z najbardziej niedostępnych hotelików na świecie.

Cena za dobę hotelową już od  ok. : 800 zł

WOODPECKER HOTEL. na weekend do szwecji

WOODPECKER HOTEL szwecja . promy do szwecji

.

5.    UTTER IN  – Szwecja ,  Västeras.

Kolejny ze szwedzkich cudów hotelowych. Tym razem to Hotel na wodzie zwany „Gospoda Wydry”. Idealny na weekendowy wypad do Szwecji, bowiem znajduje się w miarę blisko Sztokholmu. Do pływającego na jeziorach Melat hoteliku dotrzemy wyłącznie pontonem lub motorówką.

Cena za dobę hotelową już od  ok. : 1600 zł

utter in . dziwne hotele. weekend w szwecji

.

6.  Propeller Island City Lodge – Niemcy, Berlin.

Dzieło sztuki! Bardzo oryginalny, 30 pokojowy butik. Każdy z pokoi zaprojektowano w innym stylu i w każdym czujemy się jakbyśmy znaleźli się w galerii. W berlińskim hotelu  Propeller Island możemy spędzić noc np. w trumnie (!) bądź w pokoju, gdzie wszystko jest „do góry nogami”.

Cena za dobę hotelową już od  ok. : 350 zł

dziwny hotel w Berlinie. Weekend w Niemczech

.

7. Das Parkhotel Linz, Austria.

Hotelowi Das Parkhotel z pewnością nie można odmówić oryginalnosci! Betonowe walce, znajdujące się w austriackim parku Linz, zostały przekształcone w wygodne pokoiki z kolorową pościelą i lampką nocną. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że za pokój płaci się tyle, ile uważa się za stosowne… ale oczywiście zarezerwować tu dobę  jest bardzo trudno i można tego dokonać wyłącznie przez internet. Powodzenia!

Cena za dobę hotelową już od ok. : ­­cena według uznania Parkhotel Linz

DASPARK HOTEL w austrii. tanie busy do niemiec

.

8.  Crane Hotel, Harlingen Holandia.

Żuraw portowy zamieniony w ekskluzywny hotel zawieszony na wysokości 17 m.  Oddalony zaledwie ok. 100 km od Amsterdamu, zaliczany jest do 10 najdziwniejszych, ale też i bardzo luksusowych butików w Europie. Niesamowity  widok na morze i odgłosy mew. Dodatkową atrakcją Crane Hotel jest zachowana w pokoju sterownia dźwigu, pozwalająca na manualne obracanie dźwigu.

Cena za dobę hotelową od ok. : 1200 zł

hotel żuraw w holandii. tanie bilety lotnicze do Holandii

holel w dźwigu w Holandii. Wycieczki do Holandii

.

9.  Alton Towers Hotel,  Alton, Anglia

Znany z największego w Anglii parku rozwywki, hotel Alton Towers kusi nie tylko 3 zjeżdżalniami wodnymi i 8 kolejkami górskimi, ale również pokojami hotelowymi z nietypową dekoracją wnętrz. Do dyspozycji gości przygotowano bajkowe sypialnie, np.  w tematyce arabskiej  „1001 nocy”.

Cena za dobę hotelową od ok. : 750 zł

wesołe miasteczko i hotel w Alton. Wycieczka do Szkocji

.

10.  Hotel Celica , Słowenia, Ljubljana

Nocleg w celi więziennej. Okazuje się, że nie musisz być przestępcą, aby za drobną opłatą spędzić noc w byłym więzieniu. Hotel Celica położony jest w centrum stolicy Słowenii, Ljubljanie i oprócz krat w oknie kusi także niewiarygodnie niską ceną. Opłata za dobę to tylko ok. 20 euro!

Cena za dobę hotelową od ok. :  80 zł

hotel w celi więziennej. tanie hotele na Słoweniihotel w więzieniu na Słowenii. tanie noclegi na słowenii