Skróty, które znajdziesz w naszych ofertach:

UAI (Ultra All Inclusive) – wszystko zawarte jest w cenie – to rozbudowana wersja opcji All Inclusive. Zawarte jest w niej całodzienne wyżywienie wzbogacone o importowane napoje (alkoholowe oraz bezalkoholowe) oraz dodatkowe atrakcje.

Al (All Inclusive) – wszystko w cenie – całodzienne wyżywienie, napoje oraz lokalne alkohole, czasami także dodatkowe atrakcje typu sauna, fitness

FB (Full Board) – pobyt z pełnym wyżywieniem: śniadania, obiady oraz kolacje

HB (Half Board) – pobyt ze śniadaniami i obiadokolacjami

BB – (Bed and Breakfast) – nocleg ze śniadaniami

OV (OB) – pobyt bez posiłków

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy podane ceny wyjazdu mogą ulec zmianie?

Warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej nie wykluczają takiej możliwości. Zwykle związane to jest ze zmianami kursu walut czy cen paliwa. Nie musisz jednak się przejmować. Podwyżki zdarzają się bardzo rzadko i nie są znaczące. O każdej zmianie ceny poinformuje Cię pracownik naszego biura.

Czy ceny w biurze podróży PlanyNaWakacje.pl są najtańsze na rynku?

Zapewniamy Cię, że tak właśnie jest. Na dowód tego dajemy gwarancję najniższej ceny: jeśli znajdziesz w innym biurze podróży taką samą wycieczkę w niższej cenie – zwrócimy Ci różnicę.

Co to są wycieczki fakultatywne i kiedy należy je opłacić?

Wycieczki fakultatywne to dodatkowe wyjazdy dostępne po przybyciu na miejsce docelowe. Są one dodatkowo płatne u rezydenta.

Czy w ofertach PlanyNaWakacje.pl są przewidziane zniżki dla dzieci?

Oczywiście, niemal we wszystkich naszych ofertach mamy przewidziane zniżki dla dzieci. Dodatkowo musisz wiedzieć, że za dziecko do ukończenia 2 roku życia (infant) zapłacisz symboliczną stawkę rzędu 100-200 zł.

Czy mogę zrezygnować z zakupionej wycieczki?

Tak. Istnieje możliwość rezygnacji. Warunki są inne dla każdej wycieczki, dlatego przez zakupem wycieczki prosimy o zapoznanie się treścią umowy. Można także o to spytać naszego konsultanta. Istnieje jednak zasada, że im bliżej do daty wyjazdu/wylotu, tym koszty rezygnacji są wyższe.

Gdzie mogę znaleźć informacje o hotelu bądź regionie, do którego chcę jechać?

Wszelkich informacji udzieli Ci jeden z naszych konsultantów. Oczywiście istnieją także portale, na których turyści dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat konkretnych hoteli, regionów turystycznych czy biur podróży. Jedną z takich stron jest www.oceniacz.pl – społeczność turystów.

Ile godzin przed rozpoczęciem wycieczki powinienem zgłosić się na lotnisku?

Zwykle po odbiór dokumentów należy zgłosić się na dwie godziny przed planowanym wylotem samolotu. Pamiętaj! Na dwa dni przed rozpoczęciem Twoich wakacji nasz pracownik skontaktuje się z Tobą i dokładnie poinformuje Cię o godzinie spotkania.

Jakie dokumenty należy mieć przy sobie wybierając się na wakacje?

Z całą pewnością należy mieć ze sobą: potwierdzenie rezerwacji oraz umowę z biurem podróży. Oprócz tego oczywiście nie wolno zapomnieć o paszporcie (powinien być ważny kilka miesięcy dłużej niż data wyjazdu) oraz dowodzie osobistym. Warto pamiętać, że z dowodem osobistym możemy podróżować jedynie po państwach Unii Europejskiej. Poza Unią respektowany jest paszport. Ponadto przy wjeździe do niektórych krajów wymagana jest także wiza (np. do Stanów Zjednoczonych).

Z kim należy kontaktować się w razie niespodziewanych wypadków na wakacjach?

Wybierając się na wakacje, masz do dyspozycji rezydenta, który ma obowiązek pomóc Ci w przypadku nagłych i niespodziewanych wypadków. Możesz także skorzystać z pomocy obsługi hotelowej. Do Twojej dyspozycji jest także międzynarodowy telefon ratunkowy 112.